انتخاب فروشگاه برتر

گروه حمل و نقل وایو در راستای ماموریتهای اجتماعی که برای خود قائل است همواره در تلاش است تا با اعمال خلاقیت و سلیقه و طراحی مناسبتهای لازم در حمایت از رشد و پیشرفت جوانان این مرز پرگهر تکلیف اجتماعی و سازمانی خود را ادا نماید و با برگزاری رویدادهای مرتبط با تجارت الکترونیکی و حمل و نقل مانند " کنفرانس تجارت الکترونیکی و حمل و نقل " گامی موثر در ارتقاء و بالندگی کسب و کارهای داخلی بردارد.
یکی از این مناسبتها " جشنواره ماهانه انتخاب فروشگاه اینترنتی برتر " و اهداء جوایز می باشد اما قبل از معرفی این جشنواره لازم است تا گریزی به نگرش تاریخی موجود در "گروه وایو" زده شود.
از آقای حامد منوچهری کوشا در سامانه ویکی پدیا درباره فرشته باد موسوم به وایو میخوانیم:
باد پدید آورنده زندگی در ابر باران زا ومرگ در توفان یکی از اسرار آمیزترین خدایان هندو-ایرانی است.
در یکی از متون هندی آمده است که وایو یا همان فرشته باد از نفس غول جهانی(پوروشه)، که همه چیز از تن او هستی یافت پدیدار شد.
بدین روایت وایو بر گردونه ای که آنرا صد یا هزار اسب تیزرو می کشند سوار است و همچنین اوست که آذرخش و سپیده دم را پدید می آورد.
وایو در ایران از نقشی مهم برخوردار ودر همان حال خدای راز انگیزی است که آفریدگار خیر (اهورامزدا) و نیز شر (انگره مینو) به او قربانی هدیه می کنند و در روایتی آفریدگار بر سریری از طلا و به زیر سایبانی زرین که آنرا ستونهایی از طلا بر پا داشته به او قربانی می دهد و از او می خواهد که آفریده های شر را نابود و آفریده گان نیکو را حفظ کند.
بدین روایت خواست آفریده گار برآورده شده و تمناهای ویرانگر شر ناکام می ماند. از آنجا که وایو خدایی قدرتمند و در عین حال وحشت آور است انسانها بویژه هنگام خطر به پیشگاه او نیایش می کنند و وایو جامه نبرد بر تن و مسلح به جنگ افزار های زرین به تعقیب دشمنان می پردازد تا روح شر را نابود و آفریده های نیک اهوره مزدا را پاسداری کند.
در حالی که اهورامزدا بر فراز و در نور و انگره مینو در زیر و در ظلمت فرمانروایی می کنند مقر فرمانروایی وایو در فضای میان این دو یعنی در خلا قرار دارد.
برخی بر این باورند که دو وایو وجود دارد یکی وایوی خوب و دیگری وایوی بد واین بدان دلیل است که وایو از سویی آورنده باران و زندگی و از سویی دیگر شخصیت وحشت انگیز و شومی است که با مرگ پیوند دارد و هیچ کس توانای مقابله با او را ندارد.
در فرهنگ ایران باستان برخی روزها به نام فرشته های اساطیری نام گذاری شده اند که یکی از این فرشته ها فرشته باد است که به آن اشاره شد.در سامانه www.aftabir.com در خصوص روز فرشته باد میخوانیم:
در پهلوی به شکل «وات vat» و در اوستایی به شکل « واتَه vata»یا «وایو vayu » آمده است و ابوریحان بیرونی در فهرست روزهای ایرانی این روز را «باد» آورده و در سغدی و خوارزمی از آن به شکل «واذ» یاد کرده است.
زرتشتیان امروز نیز این روز را «باد» خوانند.(روزشماری برگ های ۵۳و۵۴) از (حاشیه ی برهان قاطع چ معین : باد) و در سنسکریت و اوستا اسم مخصوص پروردگار و ایزد مخصوص عنصر باد است و نخستین ایزد مخصوص عنصر باد است و نخستین ایزدی است که نذور را می پذیرد. در وید(ودا) گاهی برای اسم خاص ایزد باد آمده است. در یشت ها سه بار وات به معنی فرشته آمده(مهریشت، رشن یشت، و فروردین یشت. این واژه را از «وا Va» به معنی وزیدن گرفته شده است." وا "(ویو) یکی از دیو ها ی خیر می باشد که نگهبان هوای پاک است وسود بخش ؛ هرچند دیوی دیگر نیز بوده است که نشانه ی هوای ناپاک و زیان آور و در فرگرد وندیداد به روشنی از این دیو یاد شده و با دیو مرگ یک جا نام برده شده است.
روز بیست و دوم از هر ماه شمسی تدبیر ومصالح آن روز بدو تعلق دارد ونیک است در این روز نو بریدن و نو پوشیدن و بر اسب نو سوار شدن.
با توضیحات فوق گروه حمل و نقل وایو با دو هدف پاسداشت میراث فرهنگی کشور عزیزمان ایران و حمایت و تشویق کسب و کارهای اینترنتی به توسعه و پیشرفت ، مصادف با روز 22 هرماه به سه فروشگاه برتر از نگاه خریداران آنها و نیز به سه تن از افرادی که در این انتخاب شرکت کرده و رای داده اند جوایزی تقدیم خواهد کرد.
شرکت کنندگان در این فرایند، فروشگاههای موجود در این بخش را - که نام و نشان آنها نمایش داده می شود و امور توزیع ، حمل و ارسال فروشهای آنها از طریق وایو انجام می شود - از حیث سه معیار انتخاب کرده و از یک ستاره تا پنج ستاره به آنها امتیاز میدهند.این معیارها عبارتند از:
- زیبایی ظاهری و شکل گرافیکی سایت یا فروشگاه اینترنتی که در میان طراحان صفحات اینترنتی به UI موسوم است.
- سهولت استفاده از امکانات و بخش های سایت، تجربه خوب ورود به سایت و استفاده از آن و ترتیب بندی کاربرپسند قسمتهای مختلف سایت که نزد طراحان صفحات اینترنتی به UX موسوم است.
- نحوه پاسخگویی،رسیدگی به سفارشات و مشتری مداری عوامل سایت یا فروشگاه اینترنتی.
جهت جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی برای رای دادن در این بخش الزاما باید به عضویت سایت درآمد که می توانید از همین جا اقدام به عضویت نمایید.البته سیاست وایو آسان گیری و سهولت در امور است و همانطور که شاهد هستید استفاده از کلیه بخشهای این سایت همچون منوی آموزش و منوی منابع و مقالات نیازی به عضویت ندارد ولی برای جلوگیری از خطا و اجرای انتخابی صحیح و عادلانه نیاز به عضویت است.
پس اگر هنوز عضو سایت نشده اید برای عضویت مراجعه کنید ولی اگر قبلا عضو سایت بوده اید با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سایت شوید و سپس در این رای گیری شرکت نمایید.کمترین تاثیر شرکت شما در این انتخاب تشویق صاحبان فروشگاههای اینترنتی به ارتقاء کیفیت خود و ایجاد استانداردی مردمی برای این بخش است.

 


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Rating 0% (0 Votes)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Rating 0% (0 Votes)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Rating 0% (0 Votes)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Rating 0% (0 Votes)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Rating 0% (0 Votes)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Rating 0% (0 Votes)